- چطور میتونم ویزای کار ترکیه را بگیرم؟

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توان اقامت کشور ترکیه را دریافت کرد دریافت ویزای کار این کشور است. البته گرفتن ویزای کار ترکیه شرایط و قوانین خاص خودش را دارد که اگر شما در مورد این شرایط و قوانین اطلاعات کافی نداشته باشید؛ ممکن است برای شما مشکلاتی پیش بیاید. برخی از سوالاتی که در این مقاله ما در مورد آن به شما پاسخ می‌دهیم عبارت است از:

  1. نحوه دریافت ویزای کار ترکیه چیست؟
  2. شرایط کار در ترکیه چیست؟
  3. مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در ترکیه چیست؟
  4. نحوه کاریابی در ترکیه چگونه است؟
  5. اقامت کاری در ترکیه چیست؟
  6. و…

قطعا اگر به دنبال دریافت ویزای کار در ترکیه هستید و یا می‌خواهید که در مورد این نوع ویزا بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید. زیرا در این مقاله با یک زبان ساده و قابل فهم هر آنچه که نیاز است در مورد اقامت کاری ترکیه بدانید را به شما شرح خواهیم داد. همچنین اگر به دنبال دریافت سریع ویزای کاری ترکیه هستید می‌توانید با تیم مشاوره در حوزه‎‌ی اقامت ترکیه «پرشیکانا» تماس بگیرید. این تیم به شما کمک می‌کند که تا در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانید اقامت کاری را دریافت کنید.

 

-شرایط کار در ترکیه چگونه است؟

به طور کلی کشور ترکیه به دلیل نزدیک بودن به اروپا و مرزهای استراتژیکی که دارد این روزها به عنوان یکی از کشورها با اقتصاد قوی شناخته می‌شود. از طرفی به دلیل اینکه نیروی کار در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی ارزان‌تر است بسیار از کشورهای خارجی به دنبال تاسیس کارخانه در ترکیه هستند. همین موضوعات باعث شده تا شرایط کار در ترکیه خوب باشد.

البته این موضوع را خاطر نشان کنیم که قوانین ترکیه به گونه‌ای طراحی شده است که بیشتر به نفع تبعه‌ی ترکیه باشد تا افرادی که اقامت این کشور را دریافت کرده اند اما به طور کلی اگر شما زبان ترکی استانبولی را به خوبی بدانید و همچنین در یک حوزه‌ای تخصص بالا داشته باشید احتمال اینکه بتوانید در ترکیه کار پیدا کنید، بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

- شرایط دریافت ویزا کار ترکیه

شما برای اینکه بتوانید در ترکیه به صورت قانونی کار کنید یا باید پاسپورت ترکیه را داشته باشید و یا اینکه ویزا کار ترکیه را دریافت کنید. لازم به ذکر است اگر شما اقامت کوتاه مدت و یا حتی بلند مدت ترکیه را نیز دریافت کرده باشید، بدون دریافت ویزا کار ترکیه اجازه‌ی کار در این کشور را ندارید. حالا شاید پس از خواندن این موضوع به این فکر کنید که شرایط دریافت ویزا کار ترکیه چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما زمانی می‌توانید ویزا کار ترکیه را دریافت کنید که پیشنهاد کار از طرف یکی از شرکت‌های ترکی داشته باشید. این شرکت و یا کارفرمای ترک شما باید اطلاعات مربوط به استخدام شما را به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارائه دهد. وزارت کار اطلاعات فرستاده شده را بررسی می‌کند اگر استخدام شما را تایید کند شما باید در مدت یک ماه به وازرت کار و امور اجتماعی مراجعه کنید و ویزای کار خود را از این اداره دریافت کنید.

- انواع ویزای کار ترکیه

ترکیه ۴ نوع ویزای کار دارد که در ادامه انواع ویزاها را برای شما توضیح خواهیم داد:

۱- ویزای کار یک ساله: شما براساس این ویزای کار تنها یک سال می‌توانید برای شرکت ترکیه ای که در آن استخدام شده اید کار کنید و باید هر سال این نوع ویزا را تمدید کنید. اگر شما برای بار دوم هم از طرف همان شرکتی که سال پیش در آن کار کردید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید؛ ویزای شما دو ساله خواهد شد و برای بار سوم که بخواهید ویزای کاری خود را تمدید کنید به شما ویزای کار سه ساله و یا بیشتر داده خواهد  شد.

۲-  دریافت اجازه‌ی کار در ترکیه به صورت نامحدود: اگر شما به صورت ۸ سال بتوانید پشت سرهم اجازه‌ی کاری این کشور را به دست آورید در این صورت به شما اجازه ی کار در ترکیه به صورت نامحدود داده خواهد شد. در حقیقت شما با دریافت اجازه ی کار در ترکیه به صورت نامحدود، می توانید شهروندی ترکیه را دریافت کنید و مانند شهروندان ترک برای هر کاری درخواست کار بدهید و بدون نیاز به تایید وزارت کار و امور اجتماعی کارتان را در هر اداری اغاز کنید.

۳- دریافت ویزای کار فیروزه‌ای: این نوع ویزای کار ترکیه به افرادی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه داشته باشند؛ داده می‌شود. مزایای این نوع ویزا درست مانند ویزای کار نامحدود است. البته در سه سال اول به شما ویزای کار یک ساله داده می‌شود و اگر شما بتوانید انتظارات مربوط به این ویزا را برآورده کنید؛ ویزای شما پس از سه سال به صورت ویزای کار نامحدود تبدیل خواهد شد و شما نیز یک شهروند ترک در کشور ترکیه خواهید شد.

۴-ویزای کاری مستقل: اگر شما ۵ سال است که در ترکیه زندگی می‌کنید و به دنبال راه اندازی یک کسب و کاری هستید می‌توانید ویزای کاری مستقل را برای خودتان دریافت کنید.

- مدارک لازم برای دریافت ویزای کار ترکیه

اگر شما قصد دارید از ایران ویزای کاری ترکیه را دریافت کنید. باید درخواستتان را  از طریق کنسولگری های ترکیه پیگیری کنید. همچنین برای دریافت ویزای کار باید مدارک زیر را به کنسولگری ترکیه ارسال کنید. این مدارک عبارت است از:

همچنین لازم به ذکر است که اگر شما در ترکیه زندگی می‌کنید؛ اقامت شما در ترکیه باید شش ماه اعتبار داشته باشد و شما می‌توانید این اطلاعات را به صورت مجازی به وزارت کار ارسال کنید. پس از مدت شش روز کاری اداره کار در مورد اینکه پیشنهاد ویزا کار شما قبول شده است و یا خیر به شما اطلاع خواهد داد.

- هزینه دریافت ویزا کاری در ترکیه

شما به عنوان فردی که درخواست ویزای کاری ترکیه را کرده اید باید هزینه‌های مربوط به این ویزا را بدهید. به طور کلی هزینه انواع ویزاهای ترکیه به شرح زیر است:

- مزایای دریافت ویزا کار در ترکیه

۱- برخورداری از بیمه درمانی

۲- دریافت اقامت دائم ترکیه پس از ۴ سال زندگی و کار در این کشور

۳- پیدا کردن سوابق بین المللی کاری

۴- عدم نیاز به پرداخت برای هزینه های درمانی در این کشور

- میزان حقوق دریافتی با ویزای کار ترکیه

میزان حقوق شما با ویزای کار در ترکیه بستگی به تجربه ی شما دارد و به عبارتی هر چقدر که تجربه‌ی شما بیشتر باشد، شما می‌توانید حقوقتان را نیز افزایش دهید. مثلا بیشترین میزان حقوق دریافتی در ترکیه برای پزشکان است. پس از پزشکان مدیران مالی و اجرایی نیز حقوق بالایی را در ترکیه دریافت می‌کنند.

- پیدا کردن کار در ترکیه برای دریافت ویزای کار

این موضوع را به یاد داشته باشید که فعالیت موسسات کاریابی به صورت فیزیکی در ترکیه ممنوع است و اگر شما به دنبال کار پیدا کردن در این کشور هستید باید از طریق سایت‌های کاریابی همانند: لینکدین، کاریر، و… اقدام کنید. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد موسسات کاریابی در ترکیه هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم قطعا این مقاله را مطالعه کنید. هر آنچه که نیاز است شما در مورد این موسسات بدانید در این مقاله در مورد آن توضیح داده شده است.

- سوالات متداول در خصوص ویزای کار ترکیه

از پرشیکانا سوالات پرتکراری در مورد ویزای کار ترکیه می‌شود به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این بخش از مقاله این سوالات پرتکرار را برای شما مطرح کنیم تا شاید پاسخ سوال شما نیز در میان این سوالات باشد. البته اگر پس از خواندن این مقاله باز هم در ذهن شما در مورد ویزای کار ترکیه سوالی بود می‌توانید با ما تماس بگیرید و سوالهایتان را مطرح کنید.

بله، اگر شما بتوانید به مدت ۴ تا ۵ سال به طور متداول ویزای کاری ترکیه را دریافت کنید پس از آن امکان دریافت پاسپورت ترکیه را خواهید داشت.

۴۵ روز پیش از اینکه ویزای شما به پایان برسد باید برای ویزای کاری جدید درخواست بدهید.

۸ سال کردن به طور متوالی در ترکیه و مسلط بودن به زبان ترکی استانبولی

خیر شما اگر با این ویزا وارد خاک ترکیه شدید و قصد کار کردن دارید باید ویزا کاری خود را دریافت کنید.

شهروندی کشور ترکیه

پرشیــکانا نمایندگی رسمی فروش پروژه های ساختمانی بزرگ و معتبر در شهرهای مختلف ترکیه و به صورت ویژه در استانبول است. خدمات یکپارچه حرفه ای پرشیکانا شامل طیف گسترده ای از خدمات مشاوره رایگان، خدمات ارزی، بانکی، ثبتی و اقامت میباشد.

威而鋼台灣訂購

對於陽痿是長期早洩導致的患者,當勃起功能恢復正常後,要繼續前進,治療早洩。威而鋼治療早洩,只有早洩治癒後,才能真正享受的性愛生活的樂趣,才能真正樂在其中。性生活此時才能真正走上良性循環軌道。

犀利士線上購買

勃起功能性障礙,簡稱ED。成年男子房事時,由於陰莖痿軟不舉,或舉而不堅,或堅而不久,犀利士治療陽痿,80%勃起功能障礙病例為生理問題所引起,包括心血管疾病和糖尿病等疾病。