- آشنایی کامل موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

یکی از دغدغه ای که مهاجران پس از مهاجرت به ترکیه دارند کار پیدا کردن در این کشور است. زیرا تنها خرید یک خانه و به دست آوردن اقامت یک کشور ملاک یک مهاجرت خوب نیست. این روزها یکی از راه‌هایی که می‌توان از طریق آنها کار پیدا کردن موسسات کاریابی است. موسسات معتبر کاریابی در ترکیه نیز شاید بتوانند یک گزینه‌ی مناسب برای کار پیدا کردن در این کشور باشند.

 1. آیا می‌توان در ترکیه کار پیدا کرد؟
 2. به موسسات کاریابی در ترکیه می‌توان اعتماد کرد؟
 3. میزان حقوق هر کارمند در ترکیه چقدر است؟
 4. در سال ۲۰۲۱ چه مشاغلی در ترکیه نیاز است و بالاترین درآمد را دارد؟
 5. آیا برای کار پیدا کردن در ترکیه برای ایرانیان محدودیت‌هایی وجود دارد؟
 6. و…

اگر سوالات شبیه به بالا دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید زیرا به طور کلی در مورد کار پیدا کردن در ترکیه و موسسات معتبر کاریابی در ترکیه در این مقاله به یک زبان ساده توضیح داده‌ایم و شما پس از خواندن این مقاله در مورد نحوه کار پیدا کردن در ترکیه و قوانین مربوط به آن اطلاعات کافی پیدا خواهید کرد. همچنین اگر پس از خواندن این مقاله سوالی در مورد کاریابی در ترکیه داشتید می‌توانید سوالات خود را با تیم حرفه‌ای در حوزه‌ی مهاجرت ترکیه مشورت کنید، این تیم به دلیل تجربه‌ی بسیار بالایی که دارد می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را در مورد نحوه‌ی مهاجرتتان به ترکیه را بگیرید.

- موسسات کاریابی در ترکیه و نرخ بیکاری در این کشور

همیشه نرخ بیکاری در یک کشور بیانگر اقتصاد و رشد اقتصادی کشور است. به همین دلیل شما پیش از اینکه تصمیم بگیرید به یک کشور مهاجرت کنید باید در مورد نرخ بیکاری آن اطلاعات به دست آورید. در مورد کشور ترکیه باید گفت که نرخ بیکاری در کشور ترکیه نسبت به ایران بسیار کمتر است و تنها نرخ بیکاری آن ۱۲.۷ درصد است. البته این نرخ بیکاری نسبت به کشورهای اروپایی مانند آلمان شاید کمی بالا باشد اما دولت رجب طیب اردوغان با سیاست‌های اقتصادی ای که در پیش گرفته است به دنبال کاهش درصد نرخ بیکاری در این کشور است.

- نحوه کاریابی توسط موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

ذکر این نکته ضروری است که در ترکیه موسسات کاریابی غیرقانونی هستند و تمام فعالیت‌های موسسات کاریابی در ترکیه غیر قانونی است و شما نباید به این موسسات اعتماد کنید.

در ترکیه نیز مانند خیلی از کشورهای توسعه یافته،پیدا کردن کار در ترکیه از طریق سایت های معتبر استخدامی جذب نیرو انجام میشود. سایت های کاریابی ترکیه و سایت های استخدامی ترکیه را برای شما تهیه و لیست کرده ایم. اینها سایت های معتبری هستند که میتوانید بدون دخالت هیچ شخص خاصی و بطور مستقیم با کارفرما در ارتباط باشید. در حال حاضر بیشتر خدمات کاریابی و آگهی های استخدام در ترکیه از طریق اینترنت انجام میشود. سایتهایی که در آن میتوانید انواع آگهی ها، از استخدام راننده گرفته تا منشی و یا تخصصی تری حرفه ها را پیدا کنید. در ادامه‌ی این مقاله ۱۰ سایت برتر برای کاریابی در ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد.

لیست سایت‌های کاریابی ترکیه

ذکر این نکته ضروری است که در ترکیه موسسات کاریابی غیرقانونی هستند و تمام فعالیت‌های موسسات کاریابی در ترکیه غیر قانونی است و شما نباید به این موسسات اعتماد کنید.

در ترکیه نیز مانند خیلی از کشورهای توسعه یافته،پیدا کردن کار در ترکیه از طریق سایت های معتبر استخدامی جذب نیرو انجام میشود. سایت های کاریابی ترکیه و سایت های استخدامی ترکیه را برای شما تهیه و لیست کرده ایم. اینها سایت های معتبری هستند که میتوانید بدون دخالت هیچ شخص خاصی و بطور مستقیم با کارفرما در ارتباط باشید. در حال حاضر بیشتر خدمات کاریابی و آگهی های استخدام در ترکیه از طریق اینترنت انجام میشود. سایتهایی که در آن میتوانید انواع آگهی ها، از استخدام راننده گرفته تا منشی و یا تخصصی تری حرفه ها را پیدا کنید. در ادامه‌ی این مقاله ۱۰ سایت برتر برای کاریابی در ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • سایتی برای کسانی که بدنبال کارمند هستند.

این سایت که در حال توسعه میباشد بیشتر، اصناف و کسب و کارهای کوچک را مورد هدف قرار داده است. تامین نیروی کار ساده برای کسب و کارهای کوچک، کارگاهها و اصناف.

 • یکی دیگر از سایتهایی که انسانها را به دنیای کسب وکار هدایت میکند.

در این سایت، علاوه بر آگهی های کاری، شما میتوانید نظرات افراد متخصص را نیز پیدا کنید. همچنین برای کسانیکه برای اولین بار وارد دنیای کسب و کار میشوند  مقالات مختلفی در این سایت وجود دارد.متاسفانه بدلیل وسعت موضوعاتی که به آن میپردازند و شلوغی صفحات، زیاد مورد توجه واقع نمیشود.

 • دولت در دنیای اینترنت نیز دست برد.

بسیاری ازکسانیکه برای اولین بار دنبال کار میگردند، اولین محلی که به ذهنشان میرسد ، ایش کور است. ایش کور حتی با داشتن نقص همچنان به فعالیت خود از طریق اینترنت ادامه میدهد. مثلا این سایت که یک سایت دولتی است ، به اندازه رقبای خود فرصت های کاری ارائه نمیدهد. ولی با اینحال هر شهروند ترک جویای کار ، حتما در این سایت عضو شده است.

 • فضایی که هر کس به آن اعتماد دارد.

سایت کاریابی که به اندازه ی لینکدین معروف باشد ، بسیار کم است. لینکدین که سازماندهی شده تر از سایتهای دیگر است ، نسبت به رقبای خود مزیت های بیشتری دارد، ازجمله پروفایل کارفرما و کارجو و سی وی هایی که مدام بروز میشوند، برای هر دو طرف فرصت های کاری زیادی را به آسانی مهیا میکنند.

 • شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی با گذشت هر روز، مشهورتر و محبوبتر میشوند. فیس بوک، توئیتر و سایر شبکه ها، تبدیل به محلی برای اعلام آگهی های شغلی شده اند. اگر چشمهایتان را خوب باز کنید ، برای شما هر صفحه ی جدید، میتواند یک فرصت شغلی جدید باشد. کوتاه سخن آنکه ، قدرت شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید.

 • برای کسانی که بدنبال شغل مطمئن هستند.

سکرت سی وی ، یکی از قدیمیترین سایت ها در این زمینه میباشد. این سایت به شکل جدی به بحث امنیت و اعتماد بها میدهد و شما میتوانید با آرامش خاطر به آگهی دهندگان این سایت اعتماد کنید.

 • راه حلی برای نسل جدید

شما با دیدن تعداد فیلد های کاری مختلف دراین سایت که در میان پلتفرم هایی که به دنبال کار و یا کارگر هستند جای گرفته ، تعجب خواهید کرد. هم آگهی های کاری در این سایت به روز و زیاد میباشد و هم شما براحتی میتوانید درخواست خود را برای آگهی مورد نیازتان بفرستید.

 • فیس بوک ِ دنیای کسب و کار

یکی از سایتهایی است که براحتی توانسته از دیوانگی های شبکه ی اجتماعی استفاده کند. بعد از عضویت در این سایت، شما به جای افزایش فالور، برای کسب و کار خود استراتژی چیده و تلاش میکنید در این زمینه پیشرفت کنید. شما میتوانید اعضاء شرکتی که میخواهید با آنها کار کنید را به لیست دوستان خود  اضافه کرده و کاری کنید تا آنها به شما توصیه نامه بدهند و سفارش شما را بکنند. شما با یک شبکه اجتماعی با کلاس ، براحتی به شغل مورد نظر خود دست پیدا خواهید کرد.

 • برای کسانیکه دنبال شغل جدید هستند.

این سایت یکی از سایتهای قدیمی در زمینه ی کاریابی است. شما میتوانید در آن، شغل مورد نظر در زمینه ی تخصصی خود را پیدا کنید. همچنین بر اساس شهر، رشته ی تحصیلی و سایر فیلد ها، هم کارفرما و هم کارجو میتوانند براحتی به آگهی مورد نظر دست پیدا کند.

 • برای کسانیکه میخواهند حرفه ای شوند.

یکی از سایت های پرمدعا در زمینه یافتن شغل است. این سایت به همان اندازه که از کارجو حمایت میکند ،از کارفرما نیز حمایت میکند. همچنین شما را برای نوشتن یک سی وی خوب و قوی هدایت میکند. مصاحبه با افراد معروف ، داستان موفقیت هایشان و همچنین رقابت های مختلف را میتونید در صفحات این سایت پیدا کنید.

میزان حقوق کارمندان در کشور ترکیه

ممکن است شما از طریق یکی از سایت‌های کاریابی که در بالا آمده است استفاده کرده باشید و برای یک شرکت رزومه بفرستید، شرکت به دلیل رزومه‎‌ی پرباری که شما دارید تصمیم می‌گیرد که شما را به مصاحبه دعوت کند. قطعا یکی از سوالاتی که از شما می‌شود؛ میزان حقوق مد نظر شماست. به همین دلیل در این بخش از مقاله تصمیم گرفتیم میزان حقوق کارمندان برای هر رشته‌ای را به صورت جدول برای شما بیاوریم تا شما یک دید کلی نسبت به میزان حقوق خود در شرکت‌های ترکیه داشته باشید.

شغل

میزان درآمد

معماری

17/000 لیر

معلم

8/000 لیر

پزشک

10/500 لیر

مدیران

10/500 لیر

خلبان

17/000 لیر

شغل

میزان درآمد

کارگران

2/600 لیر

مهندس

10/500 لیر

بازاریاب و فروشنده

8/000 لیر

کارهای نظافتی ، پرستاریو مراقبتی

2/600 لیر

- هزینه زندگی در ترکیه

پس از خواندن حقوق کارمندان را در بالا مطالعه کردید احتمالا در مورد هزینه‌های زندگی در این کشور کنجکاو شدید؛ زیرا همیشه مقایسه میان هزینه زندگی و حقوق کارمندان می‌تواند یک دید بسیار خوبی در مورد شرایط زندگی و اقتصادی در این کشور به شما بدهد. در جدولی که در پایین آمده است هزینه زندگی به صورت میانگین در سال ۲۰۲۱ است و شما می‌توانید با مقایسه این دو با یکدیگر در مورد شرایط زندگی در این کشور اطلاعات بسیار خوبی به دست آورید.

هزینه زندگی

متوسط قیمت

اجاره آپارتمان یک خوابه در وسط شهر

1500 لیر

آب معدنی ۱.۵ لیتری

1/84 لیر

تخم مرغ ۱۲ عددی

9/61 لیر

یک کیلو گوشت قرمز

30 لیر

شیر یک لیتری

15 لیر

هزینه زندگی

متوسط قیمت

یک کیلو برنج ترکی

4 لیر

یک کیلو سیب

2/5 لیر

یک کیلو پرتقال

2 لیر

یک کیلو سیب زمینی

2 لیر

یک کیلو پیاز

2 لیر

- روند کاریابی در ترکیه

پس از اینکه شما توانستید شغل مورد علاقه‌ی خود را در ترکیه پیدا کنید؛ اگر پاسپورت این کشور را نداشته باشید باید از اداره کار و تامین اجتماعی ترکیه اجازه بگیرید. برای دریافت این اجازه خود شما و شرکتی که قرار است در آن کار کنید؛ اطلاعات و فرم درخواست کار شما را به اداره‌‌ی تامین اجتماعی ارسال می‌کند. این اداره اطلاعات شما  را بررسی می‌کند، پس از ۹۰ روز مشخص خواهد شد که آیا دولت ترکیه به شما ویزای کار خواهد داد و یا خیر

اما به طور کلی پس از اینکه درخواست شما تایید شد؛ شما می‌توانید به دفتر وزارت کار و تامین اجتماعی (MLSS) مراجعه کنید و مجوز اجازه‌ی کار در ترکیه را دریافت کنید و پس از دریافت این مجوز در این کشور به کار کردن بپردازید.

ذکر این نکته ضروری است که شما بدون داشتن ویزای کار در این کشور شما اجازه‌ی کار را در ترکیه نخواهید داشت.

- شرایط دریافت ویزای کار در ترکیه

برای یافتن کار در ترکیه مانند سایر کشورها شما باید برخی از شرایط را داشته باشید که در ادامه به صورت خلاصه این شرایط را به صورت موردی به شما توضیح خواهیم داد.

۱-داشتن سن ۱۸ سال به بالا
۲- مرجع رسیدگی به این درخواست‌ها همان طور که توضیح دادیم وزارت کار و تامین اجتماعی  است.
۳-مدت زمان ویزای کاری ترکیه بین ۶ ماه تا یک سال است.

- مدارک مورد نیاز برای اخذ دریافت ویزای کار ترکیه

برای دریافت ویزای کار ترکیه شما باید مدارکی را به ادراه ی وزارت کار و تامین اجتماعی تحویل دهید این مدارک عبارت است از:

- انواع ویزای کاری در کشور ترکیه

اگر به فکر این هستید که با دریافت اقامت توریستی وارد خاک ترکیه شوید و سپس در این کشور کار کنید؛ باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید؛ زیرا در این کشور شما اجازه‌ی کار رسمی با ویزای توریستی ندارید.

برای اینکه بتوانید در این کشور کار کنید باید یکی از کارفرماهای ترک به شما پیشنهاد کار دهد و از طریق این پیشنهاد بتوانید اقامت توریستی خود را به اقامت کاری در این کشور تبدیل کنید و این گونه بتوانید در ترکیه مشغول به کار رسمی در یکی از شرکت‌های ترکیه‌ای شوید.

سوالات متداول در مورد کاریابی در ترکیه

از ترکیه پرتال در مورد کاریابی در ترکیه و پیدا کردن شغل در این کشور سوالات زیادی می‌شود به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این بخش از مقاله برخی از سوالات پرتکراری که شما از ما می‌کنید را بیاوریم تا شاید اگر این سوالات برای شما نیز مطرح است در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ آنها را بیابید. همچنین اگر سوال شما در این بین نبود می‌توانید با تیم مشاوره‌ی مهاجرت به ترکیه «ترکیه پرتال» تماس بگیرید؛ ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ سوال‌های شما را خواهیم داد.

چه برای ایرانیان و چه برای غیر ایرانیان هر کسی که می‌خواهد در ترکیه کار پیدا کند باید از طریق سایت‌های کاریابی و یا از طریق روزنامه‌ها کار مورد نظر خود را پیدا کند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای پیدا کردن کار در ترکیه باید از طریق سایت‌های معتبر کاریابی اقدام کنید و به شرکت‌های مختلف رزومه بفرستید تا از این طریق بتوانید کار مورد نظر با حقوق دلخواه خود را در این کشور پیدا کنید.

بلد بودن زبان انگلیسی و ترکی به همراه یک داشتن یک تخصص حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا در کشور ترکیه کار پیدا کنید.

هر چقدر که شما توانایی بیشتری داشته باشید و به زبان ترکی تسلط بیشتری نیز داشته باشید؛ شانس شما برای پیدا کردن کار در ترکیه بیشتر خواهد شد.

شهروندی کشور ترکیه

پرشیــکانا نمایندگی رسمی فروش پروژه های ساختمانی بزرگ و معتبر در شهرهای مختلف ترکیه و به صورت ویژه در استانبول است. خدمات یکپارچه حرفه ای پرشیکانا شامل طیف گسترده ای از خدمات مشاوره رایگان، خدمات ارزی، بانکی، ثبتی و اقامت میباشد.

威而鋼台灣訂購

對於陽痿是長期早洩導致的患者,當勃起功能恢復正常後,要繼續前進,治療早洩。威而鋼治療早洩,只有早洩治癒後,才能真正享受的性愛生活的樂趣,才能真正樂在其中。性生活此時才能真正走上良性循環軌道。

犀利士線上購買

勃起功能性障礙,簡稱ED。成年男子房事時,由於陰莖痿軟不舉,或舉而不堅,或堅而不久,犀利士治療陽痿,80%勃起功能障礙病例為生理問題所引起,包括心血管疾病和糖尿病等疾病。